Masáže Petržalka
Lucia Nováková - vedúci masér Masáže Petržalka

Ajurvédske masáže - bylinnými guľami

Ajurvédske masáže sú už niekoľko tisíc rokov súčasťou tradičného indického liečebného umenia - Ajurvédy. Ajurvéda (v preklade veda o živote) v sebe zahŕňa všetky oblasti ľudského života, lebo vníma človeka ako celok. Cieľom tejto masáže je harmonizácia tela, duše i mysle.
 
AKO MASÁŽ PREBIEHA?
Základom ajurvédskej masáže je použitie veľkého množstva teplého prírodného oleja, ktorý otvára póry a viaže na seba ťažké kovy a toxíny, ktoré potom odvádza z tela preč. Spolu s fyzickými hmatmi, ktoré rozprúdia lymfu, je tak základom jej detoxikačných a ozdravovacích účinkov. Masáž je predtým energetická a zároveň jemná a relaxačná. 
ÚČINKY MASÁŽE:
Ajurvédská celotelová masáž, aj všetky doplňujúce ajurvédskej procedúry, zbavujú organizmus fyzického i psychického napätia i stresu. Použitie veľkého množstva nahriateho prírodného oleja navyše v organizácii naštartuje dlhodobejší čistiaci a harmonizačný proces. Dochádza k odplaveniu škodlivín a toxínov, následné zvýšenie imunity, odstránenie energetických blokád, príval blahodárnej energie. Zlepšuje krvnú obeh a dýchací systém, zastavuje predčasné starnutie, redukuje vrásky, často aj stav pokožky, pomáha na akné, ekzémy a iné kožné problémy. Pomáha udržiavať zdravé telo a sviežu myseľ - vykonáva pocit radosti zo života!
 a celé telo, hlava, chodidlá a dlane. Teplým olejom sa masírujú „marmové telo“, uzlové telo či križovatky prúdenia energie v organizme. Masáž nie je tlaková, ale jemná a uvoľňujúca. Abhyanga zvyšuje produkciu bielych krviniek a protilátok, ktoré zabezpečujú ochranu proti vírusu a chorobám. Blahodarne oživuje organizmus, spomaľuje proces starnutia, dodáva vitalitu, duševnú pohodu, odstraňuje stres a podporuje kvalitný spánok. Zvyšuje funkčnosť svalstva, zjemňuje pleť a pôsobí priaznivo na kvalitu tela. Už tisíce rokov sa používa na získanie zdravia a dlhovekosti.
Pri masáži je možné ju skombinovať s champi-indickou masážnou hlavou.

Táto úžasná jemná masáž uvoľňuje napätie a stres, ktorá už pomaly nespĺňa súčasť nášho života. Okrem toho má priaznivé účinky aj proti únave, nespavosti a tiež podporuje rast a kvalitu vlasov. Masírujú a hlavne dôležité energetické centrá. Pri tejto masáži masér začína šijou a ramenami, prebieha na krk a nakoniec na hlavu. Už iba to stojí za to, že masáž po niekoľkých opakovaniach dokáže obmedziť alebo potlačiť migrénu, zbavuje hukotu v ušiach. Indická masážna hlava vykonávaná v sede, so základným olejom bez nanášania na hlavu, alebo ako „olejová“ s výberom vhodného oleja a použitia oleja i vo vlasovej časti (odporúčané). Aj vďaka vysokému antibakteriálnemu a antioxidačnému účinku je olejová masáž jedinečná pri starostlivosti o vlasy a vlasy.

60Eur/minimálne trvanie 90minút